Zinek v tabletách - v tehotěnství

Otázka
Dobrý den, jsem v 21. týdnu těhotenství. Na tvář jsem si dávala Protopic, který se ale v těhotenství užívat nesmí. Velmi mi ale chybí, moje líce jsou neskutečně suché, červené, pálí a bolí. Ze stravy jsem vyloučila všechno, po čem jsem si všimla, že se to zhoršuje. K alergologovi se jen chystám, nevím, jestli mi bude moci dát nějaké antihistaminika. Trpím alergií na pelyněk, ambrózii, žito a pyl. Moje otázka zní, zda můžu zinek doplňovat i během těhotenství v tabletové formě.
Děkuji.
Odpoveď

Dobrý den, podle popisu kožního nálezu po vysazení přípravku Protopic je vhodné suché, zarudlé, pálivé líce promašťovat intenzivně přípravky ve formě krému či mastí. Kožní lékař, případně imunolog, vám bude určitě moci předepsat antihistaminika, protože máte alergie a ty je třeba "utlumit." V dnešní době již máme možnost výběru takových, aby zdravý vývoj vašeho děťátka nebyl ohrožen. Pro správnou obnovu, regeneraci a celkové hojení kůže je jistě užitečné k léčbě přidat zinek.

Co se týče užívání léků (v tabletách) v těhotenství, žádný není 100% povolen, protože testování léků v těhotenství je zakázáno. V každém případě však případné nasazení a  dávkování zinku nebo jakýchkoliv léků konzultujte se svým lékařem.

 

 

Přečtěte si také

CAPTCHA Tato otázka slouží ke zjištění, zda jste běžný návštěvník, kvůli spamu.