Akné

Otázka
Dobrý den, chci se zeptat, co byste mi poradili na můj problém s pletí? Je mi 39 let, pleť mám dehydratovanou a v T-čkové zóně zároveň produkuje hodně mazu, póry se mi velmi ucpávají, tvoří se mi akné. Chodím na chemický peeling i zbrušování diamantem. Už jsem absolvovala 8 sezení u kosmetičky a nezabralo nic. Snažím se používat hydratační krémy, dodržovat pitný režim, ale zatím to vůbec nepomáhá.
Odpoveď

Máte pravděpodobně smíšený typ pleti, mastná část je typická pro T-zónu (obočí, kořen nosu, nos, vnitřní část tváří), na jiných místech je pleť spíše sušší. Je proto potřeba používat kosmetiku na smíšený typ pleti.

Akné je problém související s aktivitou mazových žláz a přemnožením bakteriální flóry na pokožce. Je velmi důležité pravidelné a důkladné čištění pleti ráno i večer. Přes den se nám množí bakterie na povrchu pokožky, v noci zase pracuje tvorba mazu. Na přetrvávající akné je jednou z možností ošetření LED lampou a IPL světlem. Zinek na akné jako doplněk ke stravě pozitivně ovlivňuje problémy s pletí.

 

Přečtěte si také

CAPTCHA Tato otázka slouží ke zjištění, zda jste běžný návštěvník, kvůli spamu.